Biz Kimiz

Muratlı Karton, 1996 yılında Tekirdağ ilinin Muratlı İlçesinde kuruldu. İlk üretimimizi 1997 yılının sonlarına doğru gerçekleştirdik. Türkiye’nin ilk kuşeli karton üreticilerinden biriyiz.

Üretim hattımızda, Alfaprint™ (WLC-GD3) ve Alfatriplex™ (WLC-GT3) markalı ürünlerimiz üretilmektedir. Kapasitemiz 104.000 ton/yıl dır. Üretimimizin tamamında %100 geri dönüştürülmüş kağıtlar kullanmaktayız.

Üretimde ihtiyaç duyduğumuz hammadde ve enerji kaynaklarının tamamını, gelecek nesillerin korunması için çevre dostu ve sürdürülebilir bir şekilde kullanmaktayız.

Geri dönüştürülmüş kağıtlar, çevresel ve ekonomik boyutları başta olmak üzere sürdürülebilirlik açısından çok değerli hammaddelerdir. Bu hammaddeler, özelliklerini yitirene kadar üretim döngülerinde kullanılarak dünyamızın kaynaklarından ve enerjisinden tasarruf etmemizi sağlamaktadır.

Üretim süreçlerimiz için buhar ve elektrik enerjilerine ihtiyaç duymaktayız. Bu enerjilerin tamamını, çevresel etkimizi azaltmak için doğalgaz yakıtlı kojenerasyon tesisimizde üretmekteyiz.

Odağımız, iş ortaklarımızın beklentilerini karşılamak üzere “Güvenilir Üretim”, “Güvenilir Teslimat” ve “Güvenilir İş Ortağı” döngüsünde kalmaktır. Uzman kadromuz ve güçlü deneyimimiz ile bu çerçevede faaliyetlerimize devam ediyoruz.

Toplumsal Katkı

Muratlı Karton olarak faaliyette bulunduğumuz bölgede, çalışanlar, çalışanların aileleri ve dolaylı fayda sağlayan (nakliyeciler, taşeronlar, tedarikçiler vb.) üçüncü kişiler için istihdam konusunda öncü firmalardan birisiyiz.

Ayrıca, faaliyette bulunduğumuz bölgenin kalkınması, birlik ve beraberliğin artması ve sosyal hizmetlerin daha etkin bir şekilde sürdürülmesi için yaptığımız sosyal yardımlar ile toplumsal gelişime de katkı sağlamaktayız.

Daha geniş perspektifte ürettiğimiz ürün, yurt içi talebi ancak ithalat ile dengelediğinden dolayı ülkemiz açısından da stratejik bir ürün niteliğindedir.  Ürettiğimiz ürünler, cari açığı azaltıcı ve ekonomik sürdürülebilirliği sağlamalarından dolayı toplumsal sürdürülebilirliğe de katkı sağlamaktadır.

Vizyon

İş ortaklarımıza kaliteli ve uygun maliyetli ürünler sunmak için sürekli gelişimi, gelecek ve çevremiz için sürdürülebilirliği, kurumsal yönetim için de mükemmelliği hedefleyerek Türkiye’nin öncü karton üreticilerinden biri olmaktır.

Misyon

İş ortaklarımızın memnuniyetini ve sadakatini sağlamak, uluslararası standartlara uygun ürünler üretmek, operasyonel ve iş gücü verimliliğimizi yükseltecek her türlü yenilik ve güncellemeyi süreçlerimize uygulamaktır.